Subscribe:

Labels

Atletico mposhtë Lazion midis stadiumit ”Olimpico”

Atletico Madrid e ka mposhtur Lazion me rrezultat 1-3 dhe në njëfarë mënyre ka siguruar kualifikimin më tutje.
Takimi filloi mirë për vandasit që pas 19 minutav lojë realizoi për 1-0 nëpërmjet Kloses i cili arriti golin e 14 në të gjitha garat për Lazion por këtë e arriti vetëm falë Hernanes goditja e të cilit nuk u pritë mirë nga Cortouis dhe nga topi i kthyer Klose shënoi golin e tij të 14.
Por ky gol i shërbeu shumë spanjollëve të cilët u kthyen shumë shpejtë në lojë pas golit të Adrian në minutën e 25.
12 minuta më vonë ishte Radamel Falcaoi që me një gol tjetër i dha epërsinë e parë vendasve.
Pjesa e dytë u dominua nga Atletico Madridi e cila në minutën e 63 realizoi nëpërmjet Falcaos për 1-3 i cili ishte rrezultati final i takimit.